Klinika Myśli

Zuzanna Borek

psycholog, psycholog diagnosta, psychoterapeuta CBT, założycielka Kliniki Myśli

 

Klinika Myśli powstała z potrzeby tworzenia miejsca, w którym psychoterapia opiera się na rzetelności, etyce i wiedzy naukowej. Bardzo zależy mi na propagowaniu terapii poznawczo-behawioralnej prowadzonej w sposób odpowiedzialny, uważny i dostosowany do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Wierzę, że skuteczna pomoc wymaga nie tylko profesjonalnych kompetencji, ale także autentycznej relacji, poczucia bezpieczeństwa i szacunku wobec człowieka oraz jego doświadczeń.

Poznaj mnie

Z kim pracuję?

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, psychoterapię par i małżeństw oraz diagnozę psychologiczną.

Z czym możesz do mnie przyjść?

Wspieram pacjentów w trudnościach takich jak:

  • zaburzenia lękowe i depresyjne,

  • wyzwania związane z byciem osobą neuroatypową (ADHD, spektrum autyzmu bez niepełnosprawności intelektualnej i zaburzeń mowy, AuDHD),

  • trudności w budowaniu relacji i komunikacji z innymi ludźmi,

  • problemy z regulacją emocji,

  • zaburzenia odżywiania (bulimia, kompulsywne objadanie się).

  • terapia bezsenności

Nie współpracuję z osobami aktywnie uzależnionymi.

 

Jak pracuję?

Pracuję w nurcie poznawczo – behawioralnym. Moją zawodową dewizą jest terapia profesjonalna i rzetelna, prowadzona w oparciu o dowody naukowe.

Zależy mi na prowadzeniu psychoterapii na najwyższym poziomie, z pełnym zaangażowaniem i rzetelnością. Chcę, aby moi pacjenci mogli czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że otrzymują wsparcie od wykwalifikowanego i profesjonalnego terapeuty. Jest to dla mnie szczególnie ważne, ponieważ w ostatnim czasie z niepokojem obserwuję tendencję do praktykowania psychoterapii przez osoby nieposiadające odpowiednich kwalifikacji. Dla mnie najważniejsze jest etyczne i odpowiedzialne podejście do pracy, które daje realne korzyści i buduje zaufanie. Zależy mi także na tym, aby atmosfera terapii była naturalna i swobodna — bez dystansu i sztuczności. W kontakcie ze mną możesz czuć się po prostu komfortowo, bez obawy o ocenę.

Moje przygotowanie:

Jestem psychologiem i psychoterapeutą – obecnie kończę 4-letnie akredytowane szkolenie w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT).  Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Wykształcenie i szkolenia:

  • Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

  • Ukończyłam kurs terapii dialektyczno-behawioralnej w Centrum DBT Emocje
  • Jestem uczestniczką 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Akademii Psychoterapii INTEREGO

  • Regularnie korzystam z superwizji indywidualnej i zespołowej.

Doświadczenie zawodowe:

  • staż w Bielańskim Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób psychicznie i nerwowo chorych w Warszawie

  • staż w Klinice Nerwic, zaburzeń osobowości i odżywiania Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. 

  • praca w Ursynowsko-Wilanowskim Zespole Leczenia Środowiskowego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie 
  • praca w Ursynowsko-Wilanowskim Centrum Zdrowia Psychicznego w Warszawie

  • praca indywidualna z pacjentami w warszawskich poradniach

A prywatnie?

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą i na ten moment to zajęcie zajmuje mi największą część czasu:) W wolnej chwili lubię oddawać się wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, ciepłej kawie i dobrej książce.